Rappe.pl

Nie musisz rezygnować z sofy w niewielkim salonie!

Sofa jest nieodłącznym elementem każdego salonu. Nie wszyscy jednak dysponują ogromną powierzchnią mieszkania. Dlatego wielkość oraz model sofy warto uzależnić od ilości posiadanego miejsca. W niektórych przypadkach kanapa, będzie musiała spełniać funkcję łóżka. W innych stanie się fantastycznym schowkiem nie tylko na pościel, ale również inne rzeczy.

Jaka sofa do małego salonu?

W małych salonach doskonale sprawdzą się półko-tapczany. Większość z nas meble te kojarzy z czasami minionego ustroju. Ale bez obaw! Dzisiejsze pólko-tapczany mają niewiele wspólnego z niezwykle popularnymi, aczkolwiek siermiężnymi meblami rodem z PRL-u. Dziś zyskują one zupełnie nową, ciekawą formę. W sklepach meblowych znajdziemy również specjalne systemy, które w dzień służą za kanapę, wieczorem mogą zmienić się w kącik do pracy, a w nocy stanowią całkiem wygodne miejsce do spania dla niespodziewanych gości.
Rozkładany narożnik z pojemnikiem na pościel to bardzo funkcjonalny mebel, który może okazać się fantastycznym rozwiązaniem do małego salonu. Dzięki niemu zyskamy więcej miejsca, zarówno do wypoczynku, jak i do snu. Róg pokoju jest zawsze dosyć kłopotliwym miejscem do zagospodarowania. Dobrze wybrany narożnik rozwiąże nasze problemy.

Inny pomysł na urządzenie wygodnego salonu to tzw. sofa modułowa. Aranżację możemy zmieniać według naszych upodobań. Takie sofy pozwalają, bowiem na różne kombinacje poszczególnych elementów. Kanapa modułowa złożona jest z kilku mniejszych, niepołączonych części, które można dowolnie zestawiać oraz rozsuwać. Wszystko zależy od naszych potrzeb i powierzchni, którą dysponujemy. Ogromną zaletą kanap modułowych jest fakt, że nie musimy od razu kupować wszystkich elementów.

Zadbaj o wygodę!

Ogromne znaczenie ma rozmiar danego mebla. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć miejsce, w którym ma stanąć sofa. Weźmy pod uwagę nie tylko jej szerokość oraz głębokość, ale również wysokość. Zbyt niski mebel może okazać się niezbyt wygodny dla osób, które mają problemy z poruszaniem się.
Wiele osób zapomina, że poza przestrzenią, na której ustawiamy dany mebel, ważne jest również miejsce do jego komfortowego użytkowania. Po wstawieniu sofy do salonu okazuje się, że jej rozłożenie wiąże się ze skomplikowaną gimnastyką, a przejście miedzy kanapą, a stolikiem kawowym jest praktycznie niemożliwe. Warto przemyśleć takie ustawienie mebli, aby zapewnić domownikom maksimum komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *