Rappe.pl

W wygodnym fotelu lepiej się pracuje

Myślisz, że fotel, podobnie jak inne meble powinien być przede wszystkim estetyczny. To błąd – fotel przeznaczony do pracy musi być komfortowy i wygodny, a także zapewniać prawidłową postawę podczas wielogodzinnego siedzenia.

Problem z niewygodnymi fotelami bardzo często mają pracownicy nowoczesnych biur, wyposażonych w designerskie meble. Fotele przeznaczone dla pracowników również zaskakują wyglądem, ale pod względem funkcjonalności pozostawiają wiele do życzenia. Tymczasem dobry, wygodny, dopasowany fotel znacznie zwiększa komfort pracy, a co za tym idzie – także jej efektywność.

Wybierając fotel do pracy przy komputerze należy kierować się w głównej mierze zasadami ergonomii. Mebel musi zapewniać prawidłowa pozycję dla całego ciała podczas kilku czy kilkunastu godzin spędzanych przy komputerze. Bardzo ważnym elementem jest wygodne oparcie, które będzie tak wyprofilowane, by podpierać wszystkie partie pleców. Poza oparciem ważne jest również siedzisko – niezbyt płytkie i niezbyt głębokie oraz o średniej miękkości. Wysokość siedziska powinna być regulowana, by można ją było dopasować do wzrostu użytkownika fotela. W pozycji siedzącej nogi w kolanach powinny być bowiem zgięte pod kątem prostym. Zbyt wysokie lub zbyt niskie siedzisko wymusza nieprawidłową postawę i jest po prostu niewygodne.

Dobry fotel do komputera musi mieć również odpowiednio wyprofilowane podłokietniki – nie mogą być zbyt krótkie oraz za wąskie, gdyż wtedy nie spełniają swojej roli, czyli nie zapewniają właściwego podparcia dla przedramion.

Komfortowe siedzenie ma kolosalne znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *