Rappe.pl

Artykuł o wyposażeniu łazienek i kuchni

Remont lub potrzeba kompletnego wyposażenia łazienki oraz kuchni, nie zalicza się do prostych zadań i wymaga wielkiego zaangażowania ze strony właścicieli mieszkania lub domu. Ponadto, jest to niezwykle kosztowne. Właśnie z tej przyczyny, w poniższym artykule postaramy się podpowiedzieć, na czym skupić się, gdy udamy do sklepu z wyposażeniem wnętrz lub artykułami budowlanymi.

Kuchnia w nowoczesnym stylu

Zaczynając prace nad projektem wymarzonej kuchni, należy przede wszystkim zebrać wszystkie wymiary pomieszczenia i zaplanować, jaki sprzęt AGD będziemy chcieli w niej umieścić. Coraz częściej ustawia się nie tylko lodówkę, zmywarkę i kuchenkę, ale także pralkę, gdyż w łazienkach o skromnej powierzchni brakuje na nią miejsca. Następnie, warto zwrócić uwagę na naturalne oświetlenie pomieszczenia, by dopasować kolor mebli oraz wyposażenia – zbyt ciemne odcienie zmniejszą optycznie kuchnię. Fundamentalnym będzie także wybór płytek kuchennych, zarówno tych podłogowych, jak i ściennych. Glazurę znacznie łatwiej czyści się, a kuchnia jest przecież miejscem, w którym często spożywa się posiłki lub je przygotowuje. Gdy w kuchni ułożone są już płytki oraz wybrany zostanie sprzęt AGD, pozostaje wybór mebli – w sklepach takich, jak Ikea czy BRW lub www.pekado.pl odszukać można nowoczesne, minimalistyczne zestawy meblowe oraz tradycyjne, o klasycznych motywach. Komplety wykonywane są najczęściej na wymiar, a klienci je nabywający mają możliwość zamówienia ich z opcją dostawy i pełnego montażu.

Łazienka, w której poczujesz się swobodnie

Wyposażenie łazienki nie jest niestety łatwiejsze od wyposażenia kuchni. Podobnie, jak w pierwszym przypadku, skupić się należy na wymiarach pomieszczenia oraz tym, czy jest ono jasne, czy ciemne. Wybór motywu kolorystycznego płytek powinien harmonizować z zamówionym kompletem mebli łazienkowych. Kluczowym krokiem będzie także decyzja, czy znajdować się tam będzie wanna, czy kabina prysznicowa, ponieważ od tego zależy, jak dużą przestrzeń pozyskamy dla pozostałych elementów wystroju wnętrza. Ze względu na wysoką wilgotność powietrza w łazience, warto zastanowić się nad dodatkową wentylacją pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.