Rappe.pl

Na ratunek paznokciom. Plastyka wałów okołopaznokciowych.

Każdy, kto kiedykolwiek cierpiał z powodu wrastającego paznokcia, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duży ból temu towarzyszy. Jednak ból to nie wszystko. Wrastający paznokieć może powodować również stany zapalne wału okołopaznokciowego. Nie zawsze wystarczy wizyta u podologa i zastosowanie jednej z klasycznych form korekcji paznokcia. W niektórych przypadkach niezbędna okazuje się interwencja chirurga. Tylko ona może przynieść trwałe efekty. Tego typu zabiegi wykonywane są w gabinetach www.usg-kielce.pl i warto z nich skorzystać, aby na stałe pozbyć się uciążliwego bólu.

Jakie są wskazania do plastyki wałów okołopaznokciowych

Podstawowym wskazaniem do plastyki wałów okołopaznokciowych jest przerost tkanki skórnej, do którego dochodzi na skutek długotrwałego ucisku paznokcia na tkankę. Nasza skóra broni się w ten sposób przed przerwaniem tkanek. Jednak przerośnięty wał paznokciowy prowadzi do niepoprawnego wzrostu paznokcia, który nie może znaleźć prawidłowego toru wzrostu. Lekarze zalecają plastykę wałów szczególnie w momencie występowania dużych stanów zapalnych oraz u pacjentów, którzy mają predyspozycje genetyczne do wrastania paznokci. Z plastyki warto skorzystać również wówczas, gdy inne metody terapii muszą być, co jakiś czas powtarzane. Wskazaniem do plastyki wałów paznokciowych jest także powtarzająca się zanokcica oraz przedłużające się zapalenie wałów okołopaznokciowych.

Czy plastyka wałów okołopaznokciowych to bezpieczny zabieg?

Tego rodzaju zabiegi są całkowicie bezpieczne. Nie wymagają również zbyt długiego okresu rekonwalescencji. Największą zaletą chirurgicznej plastyki wałów paznokciowych jest fakt, że struktura łożyska i macierzy paznokciowej zostaje nienaruszona. Zabieg nie jest, więc tak bardzo inwazyjny, jak np. resekcja klinowa. Chirurg wykonuje zabieg na tkance skórnej, która szybko się regeneruje. U pacjentów bardzo rzadko dochodzi do powikłań. Mogą oni błyskawicznie wrócić do codziennego funkcjonowania. Jeżeli zależy nam na radykalnym pozbyciu się problemu i estetycznym wyglądzie paznokci, plastyka wałów około paznokciowych jest najlepszą opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *