Rappe.pl

Co musisz wiedzieć o elektronicznych wizjerach do drzwi?

Wizjer to mały otwór wywiercony w drzwiach wejściowych i wyposażony w obiektyw szerokokątny typu „rybie oko”. Wizjer pozwala zobaczyć, kto stoi za drzwiami bez konieczności ich otwierania. Jeśli nie rozpoznajesz osoby po drugiej stronie, możesz zdecydować, czy otworzyć drzwi, czy nie. Przez długi czas w naszych domach znajdowały zastosowanie proste, szklane wizjery. Mimo że nie były zaawansowane pod względem technologicznym, stanowiły dodatkową warstwą zabezpieczenia. Bardziej wyrafinowana cyfrowa wersja wizjera ma wiele dodatkowych zalet dzięki ekranowi wyświetlacza i niektórym funkcjom.

Dlaczego warto korzystać z elektronicznego wizjera?

Jedną z najstarszych sztuczek włamywaczy jest pukanie do drzwi lub użycie dzwonka, aby sprawdzić, czy ktoś jest w domu. Jeśli jesteś w środku, lepiej, żeby wiedział o tym nieznajomy po drugiej stronie drzwi. Dobrze jest też nie otwierać drzwi, dopóki nie dowiesz się, kto jest po drugiej stronie. W tym momencie bardzo przydatny okazuje się cyfrowy wizjer do drzwi.

Nowa generacja wizjerów oferuje rozwiązania cyfrowe z dużymi ekranami. Widzenie rozmówcy na ładnym jasno oświetlonym ekranie to lepsza opcja, niż przyciskanie jednego oka do maleńkiego wizjera. Wiele z elektronicznych wizjerów daje również możliwość nagrywania sekwencji wideo oraz zdjęć i przechowywania ich na karcie. Taką funkcję posiada elektroniczny wizjer do drzwi firmy Orno, znajdujący się w ofercie sklepu internetowego mateomarket.pl. Taki wizjer jest podobny do aparatu na smartfonie, gdyż umożliwia również odtwarzanie wideo lub przeglądanie obrazów zapisanych na urządzeniu. Możesz usunąć kartę MicroSD w dowolnym momencie, jeśli chcesz zapisać lub przesłać nagrania do komputera lub innego urządzenia elektronicznego.

Kiedy należy korzystać z wizjera?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w domu, dobrze jest stworzyć pewne dobre nawyki z nim związane. Konieczne jest rutynowe korzystanie z wizjera za każdym razem, gdy ktoś puka do drzwi lub dzwoni dzwonkiem, o każdej porze dnia i nocy. Sprawdzanie, kto jest po drugiej stronie, zajmuje tylko kilka sekund. Nawet jeśli kogoś oczekujesz, jeszcze przed otwarciem drzwi, sprawdź, kto jest po drugiej stronie. Zbyt często ludzie instalują dodatkowe warstwy zabezpieczeń i nie wykorzystują ich lub nie używają ich odpowiednio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *