Rappe.pl

Po jakie baterie kuchenne warto sięgnąć?

Klienci, zainteresowani znalezieniem odpowiadających im baterii kuchennych, najczęściej zupełnie nie mają pomysłu, czym się kierować przy ich wyborze. Na rynku występuje nie tylko bogactwo rozmaitych mechanizmów oraz wzorów, ale bez fachowej porady trudno określić, który z nich będzie najlepiej dopasowany do naszej przestrzeni kuchennych. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że rozwiązania w dziedzinie baterii, bardzo dynamicznie się rozwijają – to, co było wykorzystywane jeszcze pięć lat temu, teraz mogło całkowicie się zmienić. W poniższym artykule postaramy się dać kilka przydatnych wskazówek, które powinny pomóc osobie bez wiedzy tematycznej dobrać baterię do swojej kuchni.

Jednym z kryteriów wyboru baterii kuchennej powinna być jej funkcjonalność. Może być to także pojedyncza cecha lub jej nietuzinkowy design. Skupiając się na ostatniej z opcji pamiętać jednak należy, iż bateria kuchenna stanowi część wyposażenia, która jest niezwykle intensywnie eksploatowana, więc nie można jedynie kierować się walorami estetycznymi, gdyż bateria może szybko ulec zużyciu. Idealna bateria kuchenna powinna być bowiem odporna na oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych (wilgoć, zmienność temperatur). Zainteresowani kupnem baterii kuchennych, powinni zatem skupić się na: sposobie sterowania i montażu, barwie, kształcie oraz rozmiarze urządzenia.

Jednym z podziałów baterii, na jaki warto zwrócić uwagę są baterie stojące lub naścienne (http://www.pekado.pl/baterie-kuchenne,c79.html). Baterie te wyróżniać się będą głównie ze względu na sposób montażu oraz ilość wykorzystanej przestrzeni kuchni. Baterie stojące umieszczane będą w okolicy blatu przy specjalnie przygotowanych do tego otworach przy zlewie. Wersja ta zalicza się do wyjątkowo popularnych i chętnie stosowanych. Poniżej zlewozmywaka znajduje się mechanizm, łączący baterię kuchenną z przyłączem do ciepłej i zimnej wody. Baterie naścienne natomiast przykręcane są do złączy, zlokalizowanych przy ścianie. Jest to jednak rozwiązanie coraz rzadziej stosowane, gdyż montaż jest o wiele bardziej skomplikowany, niż w przypadku baterii stojących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.