Rappe.pl

Bezpieczny trening na strzelnicy Cracow Shooting Academy

Wiele osób rezygnuje z wizyty na strzelnicy, obawiając się ryzyka związanego z użyciem broni palnej. Trening na strzelnicy może być bezpieczny. Jednak użytkownicy obiektu powinni przestrzegać pewnych podstawowych zasad. Cracow Shooting Academy, tak jak inne profesjonalne obiekty przykłada ogromną wagę do bezpieczeństwa. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę liczbę osób zainteresowanych treningiem na krakowskiej strzelnicy. Firing range Krakow bije rekordy popularności również wśród obcokrajowców.

Jakie są obowiązkowe środki ochrony?

Na strzelnicy musimy chronić przede wszystkim swoje oczy i uszy. Podkreślmy, że powinna to być profesjonalna ochrona. Z pewnością nie zdadzą egzaminu półśrodki takie, jak okulary korekcyjne czy waciki wepchnięte do uszu. Piankowe koreczki do uszu dostaniemy w każdej aptece. To niewielki wydatek, a większość strzelnic proponuje swoim gościom specjalne nauszniki oraz okulary ochronne. Nie traktujmy ich, jako zła koniecznego.

Regulamin strzelnicy

Każda strzelnica posiada swój regulamin. Na pewno przed skorzystaniem z danego obiektu nie tylko warto, ale i należy się z nim zapoznać. Przede wszystkim zaś musimy go przestrzegać. To samo dotyczy poleceń instruktora. To on prowadzi strzelanie, więc słuchanie jego komend jest naszym obowiązkiem. Rolą instruktora jest podjęcie decyzji o przerwaniu strzelania, rozładowaniu broni, podejściu do tarcz w celu sprawdzenia wyników. Samowolne rozpoczynanie strzelania bądź wchodzenie przed linię otwarcia ognia w ogóle nie wchodzi w grę i jest skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Zabronione jest również manipulowanie przy broni, jeśli na przedpolu znajdują się jakieś osoby. Nie możemy tłumaczyć się tym, że sprawdziliśmy broń i według nas jest bezpieczna. W takiej sytuacji powinna pozostać w kaburze, ewentualnie na stanowisku strzeleckim. Możemy ja wziąć do ręki dopiero po podaniu przez instruktora odpowiedniej komendy. Najważniejsza komenda brzmi „Przerwij ogień”. Wszyscy strzelający są w momencie jej podania zobowiązani do natychmiastowego przerwania strzelania. Co ciekawe, może ją wydać nie tylko instruktor, ale każda osoba znajdująca się na strzelnicy, jeśli tylko zauważy jakieś zagrożenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *