Rappe.pl

Monitory interaktywne w szkołach

Zdecydowana większość szkół zaczyna odchodzić od standardowych tablic interaktywnych oraz telewizorów na rzecz bardziej innowacyjnych rozwiązań. Nowoczesne placówki oświatowe stawiają na urządzenia, które są skuteczne, funkcjonalne i wykorzystują najnowszą technologię. Takim rozwiązaniem jest monitor interaktywny.

Monitor interaktywny to tablica i telewizor w jednym. Urządzenie jest w pełni dotykowe, większość z nich działa przy zwykłej obsłudze palcem. Co więcej, posiada bardzo wysoką rozdzielczość i wyświetla obrazy w najwyższej jakości. Interaktywny monitor dotykowy posiada jeszcze jedną zaletę. Otóż nie odbija się od niego padające światło. Warto dodać, że obsługa tych urządzeń jest bardzo prosta i intuicyjna, dlatego też poradzą sobie z nimi zarówno nauczyciele, jak i dzieci, które przy monitorze będą wygłaszać swoje prezentacje.

Zalety rozwiązania

Monitor dotykowy to innowacyjna atrakcja dla dzieci, dzięki której te szybciej będą się uczyć i przyswajać omawiane na lekcjach materiały. Urządzenia są dużą wygodą i oszczędnością czasu oraz pieniędzy dla szkoły. Standardowo w normalnych placówkach potrzebna jest zwykła tablica, tablica magnetyczna, telewizor, projektor oraz sprzęt do odtwarzania filmów. Z kolei monitor interaktywny gromadzi te wszystkie urządzenia w jednym. W ofercie sklepów znajdziemy szeroki wybór monitorów interaktywnych, posiadających różne rozmiary, w zależności od miejsca, jakim dysponuje dana placówka.

Wykorzystanie sprzętu

Podkreślmy, że wykonywanie zadań czy ćwiczeń na monitorach interaktywnych znacznie bardziej angażuje uczniów niż tradycyjna praca przy tablicy. Co więcej, prezentowanie materiałów edukacyjnych na monitorach tego typu sprawia, że są one znacznie bardziej atrakcyjne dla uczniów. Nic dziwnego, że takie nowoczesne technologie coraz częściej pojawiają się w polskich szkołach, co cieszy nie tylko nauczycieli, ale również uczniów oraz oczywiście ich rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *