Rappe.pl

Lampy zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne pozwala efektownie i klimatycznie podkreślić konkretne obiekty, jak drzewa, rzeźby bądź podjazdy. Przemyślana aranżacja świetlna szybko sprawi, że nasz ogród zyska nowy bajkowy wygląd. Warto zdecydować się na kilka różnych wariantów, które wydobędą z naszego ogrodu to, co najpiękniejsze.

Lampy zewnętrzne występują w różnych modelach i wariantach. Wszystko zależy od tego co, jak i gdzie chcemy podświetlić. Znajdziemy lampy z klinami ziemnymi do ich bezpośredniej instalacji w ziemi. Możemy również zdecydować się na zewnętrzne spoty, lampy ścienne, które podkreślają elewację budynku oraz lampy na czujnik ruchu bądź zmierzchu.

Na co zwracać uwagę?

Pamiętajmy, aby wybierać oświetlenie zewnętrzne, które posiada podwyższony stopień szczelności (IP). Czynnik ten skutecznie zabezpiecza lampy przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, takich jak opady, wilgotność, niska temperatura czy zakurzenie. Wybierając tego rodzaju lampy zyskujemy pewność, że posłużą nam dłużej i nic się z nimi nie stanie w trakcie użytkowania.

Unikatowe oświetlenie zewnętrzne

Na rynku znajdziemy oświetlenie zewnętrzne w wielu różnych wersjach i wymiarach. Na pewno praktycznym wyborem będą specjalne oprawy, które świetnie sprawdzają się jako podświetlenie miejsc parkingowych, dróg wjazdowych oraz chodników. Dzięki temu z łatwością znajdziemy drogę do domu po zmroku. Lampy zewnętrzne ziemne idealnie nadają się do zaakcentowania i podświetlenia drzew, bujnych roślin, ścian lub innych obiektów. Z kolei klasyczne i ponadczasowe latarnie w wersji wiszącej, stojącej, ściennej i elewacyjnej dyskretnie podkreślą krajobraz, nadając niewymuszony szyk i świetnie oświetlając krajobraz wokół. Widać więc, że odpowiednio dobrane oświetlenie zewnętrzne zagwarantuje, że ogród, taras lub inne powierzchnie zewnętrzne zostaną klimatycznie i nastrojowo podświetlone, zapewniając nam całodobową widoczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *