Rappe.pl

Jak czyścić popularne dywany włochate zwane shaggy?

Bardzo popularne w dzisiejszych czasach dywany shaggy można spotkać praktycznie w każdym domu. Są nie tylko miłe w dotyku, ciepłe, ale i przyjemne dla stóp. Przede wszystkim cieszące oko dywany są jednymi z najchętniej wybieranych na rynku. Lubią je dorośli, ale i dzieci. Bardzo często ze względu na swoją jakość rodzice kupują swoim dzieciom takie dywany do pokoju. Warto uświadomić sobie, że chociaż są one ładne i komfortowe to ich pielęgnacja wymaga trochę pracy.

Czyszczenie i utrzymanie w dobrej kondycji dywanów włochatych wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje. Zdecydowanie wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Przez to długo będzie można cieszyć się czystym i bezpiecznym dla zdrowia domowników dywanem.

Jak wyprać dywan z długim włosiem?

Obowiązkowo powinno się raz w miesiącu dokładnie wytrzepać dywan shaggy. Co, jeśli nie ma w pobliżu trzepaka na osiedlu? Wystarczy obrócić dywan do góry nogami na podłodze i stłuc mocno uderzając. Dzięki temu pozbędziemy się z dywanów włochatych wszelkich zanieczyszczeń. W innym wypadku mogłoby pojawić się w nim bardzo dużo grzybów. Następnie można odkurzyć dokładnie podłogę, na którą mogły polecieć zabrudzenia z dywanu.  

W dzisiejszych czasach istnieją różne sposoby prania dywanów z długim włosiem. Samodzielne pranie dużych dywanów może okazać się kłopotliwe i przez to czasami niezbyt skuteczne. Dywany kudłacze, po zamoczeniu stają się bardzo ciężkie. W takiej sytuacji trudno jest je wyprać. W dodatku dobrze wypłukać i wysuszyć na domowej suszarce.

Jak czyścić dywan puchaty?

Dużych dywanów lepiej nie próbować prać w domu. Natomiast mniejsze dywaniki już można, ponieważ jest o wiele wygodniej. Pranie w pralce nadal nie wchodzi tu w grę. Lepiej wybrać wannę i niewielką ilość wody z dodatkiem odpowiednich detergentów. Koniecznie trzeba pamiętać, aby po praniu rozwiesić dywan shaggy w ciepłym i przewiewnym miejscu. W przeciwnym razie może spleśnieć lub nawet zgnić. W takiej sytuacji dywan będzie nadawał się do wyrzucenia.

Dywan puchaty warto często odkurzać, ponieważ rzadko odkurzany, szybko stanie się ubity. Przede wszystkim straci swoją podstawową zaletę. Inną kwestią jest oczywiście wdeptywanie w niego brudu i wszelkich okruszków oraz innych zanieczyszczeń. Dlatego im częściej będzie się go odkurzać, tym lepiej dla dywanu a szczególnie dla naszego zdrowia. Uniknie się długiego procesu odplamiania dywanu włochatego i przywracania mu pierwotnej puszystości.

Jak wyczyścić dywan z długim włosiem?

Dobrym rozwiązaniem przy praniu dywanów z długim włosiem jest odkurzacz piorący. Skutecznie rozpuszcza brud, a następnie usuwa go z dywanu. Dzięki niemu dywan włochaty odzyskuje dawny blask oraz jasność. Ma swoje zalety, ponieważ przyjemnie pachnie i prezentuje się naprawdę okazale. Do odkurzacza piorącego z powodzeniem można dodać specjalne środki piorące. Następnie są odsysane razem z wodą, aby nie był przypadkiem zbyt mokry. Może się zdarzyć, że nie będzie miejsca, żeby rozwiesić dywan. W takiej sytuacji warto skorzystać z pralni chemicznej. Dzięki temu dywan shaggy będzie odpowiednio wyprany.

Odświeżanie dywanów za pomocą suchego szamponu to sposób na zachowanie estetycznego wyglądu. To również dobry sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Suchy szampon to preparat w postaci granulatu. Posypuje się nim dywan shaggy i zostawia na kilka lub kilkanaście godzin. Należy pamiętać, żeby na koniec dobrze odkurzyć i wyczyścić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *