Rappe.pl

Masaż leczniczy w Krakowie

Masaże to obecnie bardzo popularna forma relaksu i odpoczynku. To moment, w którym większość z nas może na chwilę odetchnąć od świata zewnętrznego. Masaże lecznicze jednak stały się również popularne jako forma rehabilitacji i fizjoterapii. Jest to doskonała forma terapia gdy doskwiera nam ból pleców, szyi i całego kręgosłupa. Masaż leczniczy kręgosłupa to obecnie popularna forma, która przynosi ulgę i pozwala cieszyć się bardziej mobilnym ciałem.  Chcesz wiedzieć, co to jest masaż leczniczy? W poniższym artykule dowiesz się, na czym polega masaż leczniczy i dlaczego warto wybrać się na masaż leczniczy kręgosłupa?

Masaż leczniczy – co to jest?

Masaż leczniczy to specjalna forma terapii, która pozwala na rozluźnienie spiętych mięśnie i uśmierzenie bólu. Jak każdy masaż jego działanie polega na rozmasowaniu ciała i napiętych mięśniach co poprawia krążenie krwi. Dodatkowo wpływa na wydalanie toksyn i produktów przemiany materii, które nie są pożądane w organizmie. W zamian za to przyczynia się do większego przepływu substancji odżywczych w tkankach. Dzięki temu masaż leczniczy kręgosłupa ma właściwości regenerujące. Doświadczony masażysta używa różnorodnych technik masażu, tak aby uzyskać jak najlepsze efekty. Przede wszystkim stosowane są podstawowe elementy masażu, takie jak głaskanie, ugniatanie czy oklepywanie. Masażysta może także skorzystać z technik manualnych jak masaż powięziowy czy masaż punktów spustowych. 

Masaż leczniczy na kręgosłup – dla kogo będzie odpowiedni?

Najczęściej spotykany masaż leczniczy na ból pleców będzie przynosił ukojenie właśnie osobom, które zmagają się z bólami tego odcinka ludzkiego organizmu. Najczęściej na taki masaż wybierają się osoby po kontuzjach lub przebytych urazach w celu uzupełnienia leczenia. Popularny jest on także wśród osób po różnych zabiegach. Jeśli zależy nam, aby taki masaż przyniósł oczekiwane efekty, to musimy upewnić się, że wykonuje go doświadczony terapeuta, masażysta czy fizjoterapeuta. Masaż leczniczy na kręgosłup jest zalecany przy bólach przeciążeniowych kręgosłupa, urazach, napięciach mięśniowych i dolegliwościach reumatycznych. 

Masaż leczniczy kręgosłupa – jak się przygotować?

Masaż na bolące plecy to świetne rozwiązanie, jeśli męczy nas ból pleców, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Taki masaż zapewni nam rozluźnienie i odprężenie. Przed pójściem na masaż leczniczy nie musimy się szczególnie przygotowywać. Przede wszystkim warto być wyspanym i zjeść odpowiednio wcześniej posiłek, tak aby nie być głodnym, ani ociężałym po jedzeniu. Uczucie pełnego brzucha może być niekomfortowe podczas masażu. Oprócz tego oczywiście na masaż leczniczy powinnyśmy się ubrać wygodnie. Masaż leczniczy w Krakowie jest bardzo popularny, więc warto też wyjść odpowiednio wcześnie, aby się nie spóźnić. W dobrym studiu masażu na poczujemy się komfortowo i będziemy mogli się cieszyć masażem i ulgą w dolegliwościach bólowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *